Ranking PERSPEKTYWY 2016. Oto najlepsze uczelnie w Polsce

| Aktualizacja:

Akademia Leona Koźmińskiego, SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny, Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie i Uczelnia Łazarskiego – to cztery najlepsze niepubliczne szkoły wyższe w Polsce. Od lat królują w czołówce rankingu Fundacji Edukacyjnej "Perspektywy". W tej edycji po raz pierwszy wszystkie rywalizują o najwyższe miejsca w pierwszej pięćdziesiątce uczelni akademickich, wyprzedzając takie szkoły wyższe, jak Politechnika Białostocka, Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach czy Uniwersytet Opolski.

wróć do artykułu
 • ~Korwin
  (2016-06-08 08:19)
  Ranking ograniczony terytorialnie - przy całkowitym otwarciu granic jest bardzo sztuczny Czekam na informacje o najlepszym koszykarzu wśród pigmejów
 • ~A jakie są kryteria badania uczelni?
  (2016-06-08 12:50)
  Z doświadczenia wiem ,że najlepsze studia , to studia z dobrym podręcznikiem. Kredo większości uczelni w Polsce to, hasło - studencie ucz się sam. Może pod tym względem powinno się prowadzić badania dotyczące rankingu najlepszych uczelni w Polsce, bo tutaj stanowimy ścisłą światową czołówkę.
 • ~damd
  (2016-07-17 12:07)
  Według mnie najlepsza Uczelnia to wyższa szkoła bezpieczeństwa, uczelnia pomaga w załatwianiu, praktyk i to bez żadnych problemów, co więcej mają biuro karier, które ma bardzo dużo takich ofert.
 • ~voluntaria
  (2016-07-01 00:01)
  Dla mnie nie liczy się prestiż czy miejsce w rankingach - najważniejsze by się dobrze czuć na uczelni. Sama skończyłam administracje, a potem sobie zrobiłam kosmetologie na wszuie w poznaniu - zgadnijcie co studiowało mi się lepiej?
 • ~leonard
  (2016-07-03 23:51)
  ja studiuję w Bydgoszczy na WSB bankowość i innowacje finansowe i na pewno zrobię tutaj magistra, najlepsza uczelnia. wiem to i bez rankingów.
 • ~algorytm
  (2016-09-13 22:08)
  Czy ktoś z Was wybrał się na studia podyplomowe? Ja skończyła magistra, ale planuję nadal się rozwijać i zastanawiam się, na jaki kierunek i dokąd wybrać się po zarządzaniu?
 • ~nostrestumiasz
  (2017-07-24 11:56)
  Jeśli dla kogoś pieniądze nie są kluczowym wyznacznikiem to lepiej postawić na niepubliczną uczelnię gdzie wykładowcami i tak są profesorowie z prestiżowych uniwersytetów. Kończę właśnie 3 rok licencjackich na WSGE w Józefowie i trzymają poziom, w ostatnim rankingu znaleźli się w TOP 25 najlepszych uczelni!

Może zainteresować Cię też: