Cios w prywatne uczelnie? Jedno rządowe cięcie i zniknie 300 szkół wyższych. Gowin ma plan...

| Aktualizacja:

Rząd jednym cięciem może zlikwidować nawet 300 szkół wyższych. To ma uratować budżety tych, które zostaną na rynku.

wróć do artykułu
  • ~mm
    (2016-09-28 07:19)
    Mniej uczelni,większa konkurencja i w efekcie wzrost poziomu kształcenia.
  • ~student
    (2016-09-28 07:22)
    Popieram, super.
  • ~tusk POd wariograf i transmisja na żywo
    (2016-09-28 07:32)
    Derszmatławiec - sprzedajne ************ TYLKO PIS !!!
  • ~Kara
    (2016-09-28 07:40)
    Może wreszcie zamkną te Wyższe szkoły gotowania Wody na Gazie. Brawo panie Gowin!
  • ~Kubuś IV b
    (2016-09-28 07:41)
    Bardzo dobrze popieram.
  • ~Historyk
    (2016-09-28 08:00)
    POwtórzy się historia. PIS wygrało wybory w 2005 roku, 2 latem PÓźniej już nie rządziło. W 2017 wszystko się rypnie i będą przedterminowe wybory...
  • ~Nawigator
    (2016-09-28 08:02)
    Czas przyjrzeć się AKADEMIOM , czy nie wystarczą Państwowe Szkoły Wyższe ?
  • ~thorgal
    (2016-09-28 08:12)
    bardzo dobrze
  • ~x
    (2016-09-28 08:16)
    Ludzie stracą pracę co to kogo obchodzi. Rząd się wyżywi.
  • ~ se ta minister
    (2016-09-28 08:28)
    Bo Gowin ma łeb 6x9, no i ten trzęsący się głos, oczy biegające. Wiadomo, on wie najlepiej, ogląda się czy go ktoś nie inwigiluje, cedzi, duma i sadzi. Ni w pięć, ni w dziesięć.
  • ~Logik
    (2016-09-28 08:32)
    Jeśli szkoła bankrutuje to bardzo dobrze, oznacza to, że okazała się gorsza niż inne. Gowin, wielki wolnościowiec... A patrząc na komentarze to tak się zastanawiam czy tzw. "lud" zasługuje na coś więcej niż bycie bydłem prowadzonym na rzeź skoro ludziom się tak to podoba. Z jednej strony wszyscy się uważają za inteligentów ale przytakują jak ich Pan wchodzi z butami, tam gdzie każdy normalny człowiek powinien sam decydować. A Gowin.. jeszcze nie tak dawno sam mówił, że wolałby szkolnictwo prywatne w całości - zwłaszcza wyższe. Jak widać mówić można wiele...
  • ~cid
    (2016-09-28 08:36)
    I bardzo dobrze. Skończyć z dyplomami i tytułami naukowymi nadawanymi w różnych Kozich Wólkach takim co podstawówki nie mogli skończyć...
  • ~opr
    (2016-09-28 08:52)
    Proponuję też aby uczelnie takie nie mogły wykazywać emerytowanych profesorów (po 70. r.ż.)
  • ~slowianka
    (2016-09-28 08:59)
    I bardzo dobrze podniesie sie poziom nauczania , brawo.
  • ~Pablo1985
    (2016-09-28 09:00)
    No tak. Społeczeństwo nie może być zbyt wykształcone by be oporu łykało ciemnotę wciskaną przez rządzących. Dlaczego mi to przypomina scenę z filmu "Katyń" kiedy to rektorów i profesorów wyższych uczelni wywożono i zabijano w lesie
  • ~POdode
    (2016-09-28 09:09)
    Większość tych prywatnych "uczelni" dojących nieudaczników, którzy nie dostali się do normalnych uczelni to wysokopłatne synekurki dla osób POkroju babcia Jadzia, a może i analfabeta Bolek. To kuźnie bezrobocia po marketingach, politologiach, psychologiach itp.kierunkach, które tam całkowicie wynaturzono.
  • ~wyborca
    (2016-09-28 09:21)
    P.Jarek to Chlop. Kropka.
  • ~puścicie to?
    (2016-09-28 09:21)
    Najpierw bałagan w sądownictwie, teraz w szkolnictwie wyższym. Opus Dei robi wiele, by Polacy Pozostali w roli pomywaczy/hydraulików/elektryków cywilizowanej Europy
  • ~Sokular
    (2016-09-28 09:24)
    CZAS NAJWYŻSZY NA UPORZĄDKOWANIE aby wreszcie było wiadomo who i who.Rozmnożenie "wyższych uczelni" (dziesięciokrotne) całkowicie osunęło poziom naszej nauki i wizerunek szkolnictwa wyższego.Tu opór "demokratow" będzie wielki bo tam za złudzenia wyciąga się od ludzi za złudzenia WIELKIE pieniądze.........................
  • ~kto wie
    (2016-09-28 09:26)
    Za czasów Gierka obowiązywało hasło" Polska krajem ludzi uczących się". Statystyki wskazywały, że oszem - ale w zawodówkach. Najwyższy czas wrócić do tego modelu. Może następnym krokiem będzie anulowanie paszportów wszystkim maturzystom? Wówczas nie będą mogli studiować za granicą, a do studiowania w kraju paszport nie jest potrzebny.

Może zainteresować Cię też: