Wracają egzaminy na studia. Oto plan ministra Gowina

| Aktualizacja:

O przyjęciu na uczelnię nie będą już decydować wyłącznie wyniki matury. Placówki odzyskają prawo do sprawdzania wiedzy kandydatów.

wróć do artykułu
  • ~wspolautor
    (2017-10-01 06:34)
    szkoda, że nie ma egzaminów na kandydatów do żondó.
  • ~abecadlo
    (2017-09-28 19:42)
    nie widzę problemu. Na studia zdawałam w 2004 r : egzaminy z matematyki, angielskiego, niemieckiego i geografii. wystarczyło się przygotować dobrze do matury i wszystko poszło ok. Dodam, ze zdawałam na 3 kierunki na 2 uczelniach - łącznie 7 egzaminów w 5 dni. Potem był tylko ból głowy który kierunek/szkołę ostatecznie wybrać. Więcej wiary w swoje pociechy.
  • ~wojciech
    (2017-09-25 02:56)
    Wiele lat temu zdalem w Warszawie mature I po zdaniu egzaminu na sudia na Poltechnike Warszawska bylem jednym z 50 ktorzy ukonczyli studia w czasie ktorych okolo 100 osob odpadlo na tym wydziale.Egzaminy wstepne na wyzsze uczelnie poprawia poziom nauczania
  • ~ef2000
    (2017-09-24 13:46)
    Co widać po naszych posłach i urzędnikach: wiedza często nie idzie w parze z rozumem. Poza tym, jak to jest, na studia egzamin, a posłem może zostać zwykły burak, który ma ****** w głowie ale za to potrafi dobrze gadać i kombinować...
  • ~many
    (2017-09-22 13:45)
    gowin zaliczył już chyba wszystkie partie. to po co w ogóle istnieją te partie skoro można tak sobie przechodzić i wszędzie pasuje.
  • ~camilllo
    (2017-09-20 20:09)
    Studia są tylko dzienne, poważne i trójstopniowe. A reszta to pożyteczne KURSY ZAWODOWE, różnej klasy. Czy chciałby Pan być leczony Panie Ministrze, przez lekarza, który ukończył studia w trybie zaocznym? Tych prowincjonalno-geszefciarskich "szkół wyższych" jest w tym kraju o kilka setek za dużo, stąd się biorą wszystkie patologie i śmieszny poziom absolwentów "magistrów", tych prawie korespondencyjnych "uczelni". Dołożenie 1 roku do "studiów" niestacjonarnych, to bzdura, niczego nie załatwia.
  • ~Logika bez żelaza
    (2017-09-20 11:19)
    Co ten obcy ukrainiec zaprzedany komunie robi w rządzie i w ministerstwie POSZŁO WONT UKRAIŃCU !!!!
  • ~Logika bez żelaza
    (2017-09-20 11:14)
    Skończone zero wróciło w artykule dobrze że to stary dziad to może długo nie porządzi
  • ~Logika bez żelaza
    (2017-09-20 11:11)
    A co filolog wie o studiach ? on nawet deregulacji nie zrobił zaczął a potem woda sodowa i premierowski stołek , normalnie żenada
  • ~Gość
    (2017-09-20 07:17)
    Jak był w PO,to nie był taki aktywny.
  • ~Jabis
    (2017-09-20 04:48)
    Kandydat na MON (kłamstwa wyborczego PIS) ... musi bronić swojej reformy przed PIS? W y b o r n e ! A podobno wszystko uzgodnił z małym i ... taki atak Miss-PIS i Hipisa-Psa!? Zobaczymy jak się wybroni ... ten kandydat na ministra obrony. Hehehe ferment w kaczym kurniku?
  • ~gość
    (2017-09-19 22:05)
    acha - czyli wracają prywatne korki u docentów i korupcja przy egzaminach. Absolutnie zły pomysł. Tylko matura - jedynie państwowy egzamin gwarantuje uczciwy nabór.
  • ~Absolwent UG i SGH
    (2017-09-19 20:54)
    Już dawno żadna reforma tak mi się nie podobała, jak ta. Trzymam kciuki Panie Gowin ! Niech Pan wytrwa.
  • ~bela
    (2017-09-19 18:20)
    Ta cala edukacja w szkolach i teraz zmiany gowina na studiach - to kompromitacja pisu.
  • ~Fakty
    (2017-09-19 17:21)
    Czyli studia dla wybranych zajączków bo ciężko się dostać teraz , taka prawda , będziesz miał znajomości studiujesz nie masz znajomości na egzaminie cię odstrzelą
  • ~Jabis
    (2017-09-19 15:25)
    Gooowinek się napracował ... a Hipis-Pies nie czytając oznajmił, że PIS tego nie poprze. Dobre. Zjednoczona prawica ... prawie jak dziewica. Kłótliwa. Wesoło będzie jak Gowin nie poprze odrzucenia weta. KOMPINUJĄ ... aby w ogóle nie głosować. Hehehe.
  • ~zaskoczony
    (2017-09-19 14:40)
    Korupcjo kochana - witamy!
  • ~pamiętliwy
    (2017-09-19 14:35)
    Znów będzie jak za komuny. Egzamin ustny przejdą tylko ci, którzy dotrą do egzaminatorów i ... wiadomo.
  • ~scyta
    (2017-09-19 13:55)
    Matura to egzamin państwowy. Powinien być maksymalnie zobiektywizowan i nie należy go deprecjonować po miesiącu egzaminem wstępnym na jakąś dosyć marną uczelnię, na przyklad z trzeciej czy tez czwartej setki światowego rankingu. Ni i proszę pokazać mi przyklad egzaminu wstępnego, który dał się wprost przełożyć na jakość studiowania.
  • ~sic.
    (2017-09-19 13:26)
    Pisowska banda juz nie wie czego sie czepic by niszczyc ...Po nastepnych wyborach wiezienia beda zapelnine. Jestem ciekawgdzie zakotwicza tacy jak Gowin czy Czarnecki. byli juz niemal wszedzie ...ach po wyrokach beda siedziec pare lat razem z Mularczykiem.

Może zainteresować Cię też: