Wracają egzaminy na studia. Oto plan ministra Gowina

| Aktualizacja:

O przyjęciu na uczelnię nie będą już decydować wyłącznie wyniki matury. Placówki odzyskają prawo do sprawdzania wiedzy kandydatów.

wróć do artykułu
  • ~dobrze,że niedługo rePOlonizacja MENDiów
    (2017-09-19 07:01)
    i zapchlony LIS week pójdzie do dziury. A czy to prawda,że LISA kita WISI ? buahahaha buahahaha buahahaha
  • ~misia
    (2017-09-19 07:12)
    Nie ważne, czy to dobre, czy złe, chodzi o to, że mamy kolejny element układanki pod tytułem: Wielki powrót PRL-u. Czekamy na punkty za pochodzenie i opinię lokalnego proboszcza.
  • ~On
    (2017-09-19 07:33)
    BRAWO!! Pis
  • ~Uczeń
    (2017-09-19 07:42)
    Wynik 3 0 nic nam nie mówi o meczu ?!?!?!!!!!!!W takim razie wynik 12 lub 31 też nam nic nie mówi !!!!Gowin mądry uchu hu!!!!!!!
  • ~many
    (2017-09-19 07:52)
    gowin już narobił wiele złego - otworzył niektóre zawody. np. w bibliotece naukowej może pracować chłop z pola. fajnie nie?
  • ~Bbb
    (2017-09-19 08:03)
    Eksperymentow bez znieczulenia ciag dalszy. Jak ja zdawalem mature to przynajmniej wiedzialem ze musze ja zdac ale wynik niwe ma znaczenia. A teraz jak widac bedziemy fundowac dzieciakom podwojny stres - matura a pozniej egzaminy wstepne. Czy ktos z tych madrali nie moglny pomyslec ze inaczeh sie przygotowuje do matury a inaczej do wstepnego? Brawo ja .... ze mam juz to za soba
  • ~Jula
    (2017-09-19 08:06)
    To doborze!!!Sama niegdys zdajac matematykę,fizykę i jezyk rosyjski.
  • ~PRL wraca?
    (2017-09-19 08:10)
    I znów będą punkty za pochodzenie? (Tym razem od żółnierza wyklętego) oraz zaświadczenie od proboszcza?
  • ~Opol
    (2017-09-19 08:20)
    No to znowu jak za komuny. Najlepiej po znajomosci, jak za komuny! Czyli nihil novi in Polonia!
  • ~Elka
    (2017-09-19 08:32)
    Ja tez zdawalam, mialam dobre wyniki ( za komuny) , ale sie nie dostalam, bo byli " lepsi " , ze znajomosciami!
  • ~Lis
    (2017-09-19 08:41)
    Wreszcie. Student to człowiek, który rozumie sens zdobywania wiedzy ma cel i pasje a nie mizerota, której rodzice kupują licencjata a potem tytuł mgr aby się nie nudził
  • ~Kosiel
    (2017-09-19 08:43)
    To nie chodzi o powrót do PRL tylko o poziom nauczania !!! Studia nie dla każdego, tylko zdolnych i ambitnych
  • ~STUDENTKA
    (2017-09-19 08:54)
    Jestem za!!! Dzisiejsze matury np z biologii to wielka pomyłka, na pewno nie oceniają poziomu wiedzy ucznia liczy się ten durny klucz i szczęście. To co się działo w tym roku w CKE i tyle poprawionych punktów świadczy o tym że niestety egzamin dojrzałości i żle oceniona praca może zaważyć na przyszłości kandydatów na studia. Egzaminy wstępne powinny wrócić dawno. BRAWO!
  • ~św.NH
    (2017-09-19 08:58)
    Czas Gowina minął to tłusty kot PQ! Moi synowie nie mieli szans na rozwój naukowy, musieli pracować naukowcy nami bawią się w PRL.
  • ~XYZ
    (2017-09-19 09:27)
    Student sprzed 40 lat, czy rzeczywiście nie wracajmy do PRL-u. Po prostu niech decydują egzaminy semestralne na każdym roku ,rzetelne ocenianie i poziom wykładowców, a nie układy i znajomości, Za moich czasów u niektórych profesorów nie było LIPY ,Taryfy ULGOWEJ ,ALBO UMIAŁEŚ ALBO LUFA I PO KOMISYJNYM KONIEC STUDIOWANIA, W efekcie z I roku około 100 osób, zostawało 30 absolwentów ....... A tak a propos pomysły pana Gowina już przyniosły wiele szkód np tzw DEREGULACJA ZAWODÓW,KTÓRA ZUPEŁNIE ABSTRAHOWAŁA OD FORMALNEGO POZIOMU WYKSZTAŁCENIA,NIE LICZYŁO SIĘ WYŻSZE WYKSZTAŁCENIE. Panie Gowin- eksperymenty są potrzebne, ale w pracach naukowych ,a nie na ludziach, Taki prosty przykład z życia czy każdy kto zdał egzamin z prawa jazdy to KIEROWCA????? Czy na zachodzie tez są egzaminy na uczelniach czy można się "zapisać" i studiować na własne ryzyko.Tam zdaje się NAPRAWDĘ ALBO PO PROSTU NIE ZDAJE EGZAMINÓW W TRAKCIE ROKU...........MOZE CZAS NA "deregulację" Pana Gowina??????
  • ~ppp
    (2017-09-19 09:57)
    I znowu na studia zaczną się dostawać znajomi królika- przy egzaminie ogólnopolskim takie wałki były trochę trudniejsze. To ogromna szansa dla Misiewicza na zdobycie dyplomu.
  • ~outsider
    (2017-09-19 09:59)
    Bardzo dobry pomysł, wreszcie skończy się fikcja uczelniana i wróci może jaki taki poziom oraz ethos universitatis.
  • ~slowianka
    (2017-09-19 10:09)
    ...bardzo dobrze kiedys studiowali najlepsi a dzisiaj ?????????????, brakuje nam dobrych inzynierow i lekarzy.....
  • ~Ojciec
    (2017-09-19 11:29)
    Panie Gowin - pleciesz Pan androny i wierutne głupstwa! Chcesz pozbawić młodzież dostępu do wyższych uczelni??? Chyba Pan Prezes nigdy się na to nie zgodzi! To nie te czasy Arlekinie...
  • ~Marcin88787
    (2017-09-19 12:16)
    Chodzi tylko o pieniądze. PO wprowadziło płatność za drugi i kolejny kierunek studiów. PiS robi to samo tylko odpowiedzialność spada na uczelnie, które nie będą przyjmowały kandydatów. Po prostu nie ma pieniędzy na finansowanie uczelni wyższych w Polsce. Inna sprawa to fakt, że uczelnie po prostu zrobiły sobie źródło dochodu ze studentów wykorzystując prawo. PiS przykręci kranik z forsą, a uczelnie przestaną przyjmować fale studentów co po pierwszym roku zmieniają kierunek jak rękawiczki.

Może zainteresować Cię też: