Wracają egzaminy na studia. Oto plan ministra Gowina

| Aktualizacja:

O przyjęciu na uczelnię nie będą już decydować wyłącznie wyniki matury. Placówki odzyskają prawo do sprawdzania wiedzy kandydatów.

wróć do artykułu
  • ~misia
    (2017-09-19 07:12)
    Nie ważne, czy to dobre, czy złe, chodzi o to, że mamy kolejny element układanki pod tytułem: Wielki powrót PRL-u. Czekamy na punkty za pochodzenie i opinię lokalnego proboszcza.
  • ~Kosiel
    (2017-09-19 08:43)
    To nie chodzi o powrót do PRL tylko o poziom nauczania !!! Studia nie dla każdego, tylko zdolnych i ambitnych
  • ~PRL wraca?
    (2017-09-19 08:10)
    I znów będą punkty za pochodzenie? (Tym razem od żółnierza wyklętego) oraz zaświadczenie od proboszcza?
  • ~On
    (2017-09-19 07:33)
    BRAWO!! Pis
  • ~Opol
    (2017-09-19 08:20)
    No to znowu jak za komuny. Najlepiej po znajomosci, jak za komuny! Czyli nihil novi in Polonia!
  • ~STUDENTKA
    (2017-09-19 08:54)
    Jestem za!!! Dzisiejsze matury np z biologii to wielka pomyłka, na pewno nie oceniają poziomu wiedzy ucznia liczy się ten durny klucz i szczęście. To co się działo w tym roku w CKE i tyle poprawionych punktów świadczy o tym że niestety egzamin dojrzałości i żle oceniona praca może zaważyć na przyszłości kandydatów na studia. Egzaminy wstępne powinny wrócić dawno. BRAWO!
  • ~Lis
    (2017-09-19 08:41)
    Wreszcie. Student to człowiek, który rozumie sens zdobywania wiedzy ma cel i pasje a nie mizerota, której rodzice kupują licencjata a potem tytuł mgr aby się nie nudził
  • ~many
    (2017-09-19 07:52)
    gowin już narobił wiele złego - otworzył niektóre zawody. np. w bibliotece naukowej może pracować chłop z pola. fajnie nie?
  • ~dobrze,że niedługo rePOlonizacja MENDiów
    (2017-09-19 07:01)
    i zapchlony LIS week pójdzie do dziury. A czy to prawda,że LISA kita WISI ? buahahaha buahahaha buahahaha
  • ~ppp
    (2017-09-19 09:57)
    I znowu na studia zaczną się dostawać znajomi królika- przy egzaminie ogólnopolskim takie wałki były trochę trudniejsze. To ogromna szansa dla Misiewicza na zdobycie dyplomu.
  • ~Bbb
    (2017-09-19 08:03)
    Eksperymentow bez znieczulenia ciag dalszy. Jak ja zdawalem mature to przynajmniej wiedzialem ze musze ja zdac ale wynik niwe ma znaczenia. A teraz jak widac bedziemy fundowac dzieciakom podwojny stres - matura a pozniej egzaminy wstepne. Czy ktos z tych madrali nie moglny pomyslec ze inaczeh sie przygotowuje do matury a inaczej do wstepnego? Brawo ja .... ze mam juz to za soba
  • ~Uczeń
    (2017-09-19 07:42)
    Wynik 3 0 nic nam nie mówi o meczu ?!?!?!!!!!!!W takim razie wynik 12 lub 31 też nam nic nie mówi !!!!Gowin mądry uchu hu!!!!!!!
  • ~Elka
    (2017-09-19 08:32)
    Ja tez zdawalam, mialam dobre wyniki ( za komuny) , ale sie nie dostalam, bo byli " lepsi " , ze znajomosciami!
  • ~outsider
    (2017-09-19 09:59)
    Bardzo dobry pomysł, wreszcie skończy się fikcja uczelniana i wróci może jaki taki poziom oraz ethos universitatis.
  • ~zaskoczony
    (2017-09-19 14:40)
    Korupcjo kochana - witamy!
  • ~slowianka
    (2017-09-19 10:09)
    ...bardzo dobrze kiedys studiowali najlepsi a dzisiaj ?????????????, brakuje nam dobrych inzynierow i lekarzy.....
  • ~Marcin88787
    (2017-09-19 12:16)
    Chodzi tylko o pieniądze. PO wprowadziło płatność za drugi i kolejny kierunek studiów. PiS robi to samo tylko odpowiedzialność spada na uczelnie, które nie będą przyjmowały kandydatów. Po prostu nie ma pieniędzy na finansowanie uczelni wyższych w Polsce. Inna sprawa to fakt, że uczelnie po prostu zrobiły sobie źródło dochodu ze studentów wykorzystując prawo. PiS przykręci kranik z forsą, a uczelnie przestaną przyjmować fale studentów co po pierwszym roku zmieniają kierunek jak rękawiczki.
  • ~sic.
    (2017-09-19 13:26)
    Pisowska banda juz nie wie czego sie czepic by niszczyc ...Po nastepnych wyborach wiezienia beda zapelnine. Jestem ciekawgdzie zakotwicza tacy jak Gowin czy Czarnecki. byli juz niemal wszedzie ...ach po wyrokach beda siedziec pare lat razem z Mularczykiem.
  • ~Jula
    (2017-09-19 08:06)
    To doborze!!!Sama niegdys zdajac matematykę,fizykę i jezyk rosyjski.
  • ~camilllo
    (2017-09-20 20:09)
    Studia są tylko dzienne, poważne i trójstopniowe. A reszta to pożyteczne KURSY ZAWODOWE, różnej klasy. Czy chciałby Pan być leczony Panie Ministrze, przez lekarza, który ukończył studia w trybie zaocznym? Tych prowincjonalno-geszefciarskich "szkół wyższych" jest w tym kraju o kilka setek za dużo, stąd się biorą wszystkie patologie i śmieszny poziom absolwentów "magistrów", tych prawie korespondencyjnych "uczelni". Dołożenie 1 roku do "studiów" niestacjonarnych, to bzdura, niczego nie załatwia.

Może zainteresować Cię też: