Studenci na ochotnika pójdą w kamasze? MON ma nowy pomysł

| Aktualizacja:

Oferty ochotniczego szkolenia wojskowego dla 10 tys. studentów przygotowało w tym roku akademickim Ministerstwo Obrony Narodowej w ramach programu Legia Akademicka. Program ma zwiększyć liczbę rezerwistów niezbędnych polskiej armii.

wróć do artykułu
  • ~Wiarus
    (2017-10-25 19:19)
    A zakupy dla armii leżą odłogiem.
  • ~Kpt.ŻW.
    (2017-10-25 19:49)
    Dlaczego złośliwie używacie nazwy ,, kamasze"- jest to obrażliwa nazwa dla nas podchorążych rezerwy po studiach w Państwowej Szkole Morskiej, po studiach politechnicznych , uniwersyteckich , a przede wszystkim dla tych studentów bohaterów Legi Akademickiej, ktorzy zgineli w wojnie Polsko-Ukraińskiej i obronie Lwowa. Cieszę się, że mój 11 letni wnuk na pytanie co będziesz robił odpowiedział,, chyba zginę za Polskę. Ile znaczenia mają rodzinne rozmowy o bohaterstwie młodych Polaków?????
  • ~="zbukwersowana"
    (2017-10-25 20:05)
    Czy Bóg nakazał nosić broń? Broń Boże zachowaj życie od urodzenia do naturalnej śmierci!! Kiedy strajk piekarzy?
  • ~HURA !
    (2017-10-25 20:09)
    Nie mamy śmigłowców , nie mamy rakiet i systemu plot . ,nie mamy nowoczesnych czołgów ale mamy husarię już widzę jak Putin portkami trzęsie ze śmiechu oczywiście .
  • ~psychoterapeuta żoliborskiego paranoika
    (2017-10-25 20:13)
    Przećpane i zachlane studenciaki i pół mózgi z Obrony Terytorialnej przeciw ruskim weteranom zaprawionych w Donbasie czy na Ukrainie! Lepiej niech szMacierewicz da na msze będzie mniejszy wstyd...
  • ~Najlepszy Bosze, daj lepszą zmianę
    (2017-10-25 20:19)
    Najwyższy Bosze, zmień wreszcie tą dobrą zmianę /byle na lepszą, ale prawdę mówiąc każda będzie lepsza/. Tych artystów przysłał chyba za darmo Sam Putin.
  • ~ratio
    (2017-10-25 21:07)
    Pomijając kwestię obrony, zresztą bardzo ważną, "kamasze" są dobrym lekarstwem na wybujały indywidualizm prowadzący do anarchicznej wolności. Człowiek musi się w życiu społecznym podporządkować. Tego uczą także "kamasze". Dziś w Grudziądzu spotkałem młodych ludzi, w tym dziewczynę, w uniformach z naszywkami "klasa mundurowa"... Myślę, że ich nikt pod przymusem w te mundury nie ubrał... Wzruszyłem się...
  • ~pogonić wszystkich solidarnych !
    (2017-10-25 22:50)
    a potem zabiorą im emerytury za wysługiwanie się solidarnej Polsce.
  • ~robert
    (2017-10-25 23:30)
    Jestem przeciwny temu rozwiązaniu które próbuje wprowadzić nasz kochany żąd po pierwsze czlowiek coś umie jeśli ćwiczy a takie jednorazowe zaznajomienie jest tylko po to żeby osoby które to organizują miały poczucie jesteśmy coś robimy takie osoby powinny być wydalone z naszego kraju lub ododane firma farmaceutycznym chodzi o osoby to organizujące następnie ćwiczy się co jakiś czas czyli dwa razy do roku po tygodniu ale tylko osoby które mają wiedzę i predyspozycje do danych ćwiczeń czyli jeśli ktoś jest dobrym strzelcem nie uczymy go obsĺugi saperki ani obsługi komputera tylko poglembiamy jego wiedzę następnie osoby zarządzające naszą armią czyli cywile to schorowane mają zapędy kierowania zasobami ludzkimi i technicznymi należy ich odsunąć od tego i pozwolić poznać miejsce walk zbrojnych przetrwają tam cztery lata to wtedy możemy się spytać co myślą o armi i jej docelowym wyglądzie i założeniach prowadzenia jej a nie ja coś wiem i będę ruszał ta wjchą bo jest fainie wojsko to nie zabawa a cywile bez obycia na obecnym polu walki to charcerzyki ktore chca stać z tyłu i pchać na zeź ludzi a na zniszczenie sprzęt i jestem za tym aby ich na tą zeź posłać formacja obrona terytorialna to formacja o działalności militarnej to ja jestem ciekaw ci wynalazcy tej formacji powinni mieć rozum a tego nie widać że występuje u nich jeśli oddzielną formą jest obroną terytorialna to powinna mieć swoje magazyny uzbrojenia i umundurowania a nie trzymamy uzbrojenie na policji w głowie się chyba założycielą nie poukladało za dobrze jest wiele spraw które łatwo rozwiązać ale po co przecież to nie problem twórców obrony terytorialnej przecież czego od nich chcemy oni założyli tę formację to trzeba im pokłony bić :-)))
  • ~t
    (2017-10-25 23:44)
    W okresie socjalizmu szkolenie wojskowe było obowiązkowe dla studentów w programie zajęć obowiązkowych (nie pamietam ile lat), jeden dzień w tygodniu. Wszyscy byli zadowoleni, po zakończeniu studiów otrzymywali stopień podoficerski lub oficerski i zwolnienie do rezerwy. Obecny system a raczej antysystem prowadzi do zniewieścienia mężczyzn i osłabia kraj.
  • ~Ja(bis)
    (2017-10-26 07:05)
    A taki, po 30 godzinach ... część teoretyczna na uczelniach, a potem trzytygodniowy poligon w czasie wakacji ... to SPECNAZ położy trupem. Ze śmiechu. Świr ... świra ... świrem pogania. Świrlandia.
  • ~antek z chlopow
    (2017-10-26 07:38)
    PO co wam te wojsko? Z kim wy chcecie walczyc bronic sie? wrazie konfliktu nie ma was juz.Konika ,paciorek i spac.

Może zainteresować Cię też: