• ~daria
    (2013-03-25 08:50)
    jestem politologiem wykształconym w specjalności reklama i promocja i jestem z tego dumna
    i wiem, że politologię warto studiować choćby dlatego, żeby nie pisać tak bzdurnych artykułów, żeby umieć analizować sytuacje szeroko i uwzględniać różnorodne aspekty sprawy i możliwości rozwiązań i zastosowań
  • ~medyk
    (2013-03-30 17:06)
    filologia polska - to moim zdaniem najpiekniejsza nauka jaka może być.Niestety, dostają sie ludzie którzy są niezbyt kompetentni, mało umieją kończąc je.W tą taukę to trzeba wejść całym sobą, ile jest do przeczytania książek dobrych i słabych, a w Polsce czyta się mało,i przychodzi moment,że wypadałoby się wypowiedzieć na jakiś temat z literatury :) Polonista to powołanie,i wielka szansa na sukces ale tylko dla nielicznych, dobrze jest zdać sobie z tego sprawę wcześniej- bo to harówka gorsza od pracy górnika, bo warunki bibliotek akademickich kojarzą się z kopalnią, ciemno, wilgotno, ciasno,i ten zapach ale on akurat inspiruje.Pozdrawiam polonistów.Filolog może pracować w każdej dziedzinie, doslownie wszędzie bo jego dobra wiedz to skarb:)
  • ~Artur
    (2013-03-24 20:49)
    Politologia... Tak, a może frytki do tego i spawanie na dobranoc? Przede wszystkim trzeba wziąć pod uwagę fakt, że bez planu na życie żaden kierunek nie da nam przyszłości i pracy. A jeśli człowiek robi to co lubi i sprawia mu przyjemność, to znajdzie pracę. Tym bardziej, że politologia jako kierunek o szerokim zakresie daje spore pole do poszukiwania specjalizacji o praktycznym wymiarze.
    Pozdrawiam!
  • ~Ada
    (2013-03-24 22:14)
    chciałabym tylko powiedzieć, że jakby faktycznie każdy studiował to, co go interesuje to może nie byłoby aż takiego problemu. a jak część ludzi idzie na jakiś kierunek, bo "akurat jest popularny" to gratuluję i życzę powodzenia. po drugie, studia nie dają Wam zawodu tylko jakąś wiedzę, żeby pracować trzeba jeszcze mieć jakiś pomysł.
    studiuję romanistykę. zrypany kierunek, ale mnie kręci rozkminianie nowych słówek, ogarnianie gramatyki, wymowy. przynajmniej mam jakąś radochę z życia :D
  • ~lex
    (2013-03-27 16:47)
    a gdzie prawo?
  • ~wieloszczet
    (2013-03-28 15:56)
    Madam ADA, na studia idzie się po to, zeby w ogóle skończyć i posiąść dyplom. A o potem martwi się Rząd z Panem Premierem Donaldem Tuskiem , w końcu po studiach historycznych. A praca w IPN tylko na powołanie ??
  • ~gimnazjalistka
    (2013-03-26 18:24)
    Do Darii z 8:50 Napisałam test gimnazjalny i też potrafię czytać ze zrozumieniem i analizować teksty nie jest mi w tym celu konieczna edukacja na politologii już wolę prawo
  • ~dredd