• ~daria
    (2013-03-25 08:50)
    jestem politologiem wykształconym w specjalności reklama i promocja i jestem z tego dumna
    i wiem, że politologię warto studiować choćby dlatego, żeby nie pisać tak bzdurnych artykułów, żeby umieć analizować sytuacje szeroko i uwzględniać różnorodne aspekty sprawy i możliwości rozwiązań i zastosowań
  • ~Artur
    (2013-03-24 20:49)
    Politologia... Tak, a może frytki do tego i spawanie na dobranoc? Przede wszystkim trzeba wziąć pod uwagę fakt, że bez planu na życie żaden kierunek nie da nam przyszłości i pracy. A jeśli człowiek robi to co lubi i sprawia mu przyjemność, to znajdzie pracę. Tym bardziej, że politologia jako kierunek o szerokim zakresie daje spore pole do poszukiwania specjalizacji o praktycznym wymiarze.
    Pozdrawiam!
  • ~medyk
    (2013-03-30 17:06)
    filologia polska - to moim zdaniem najpiekniejsza nauka jaka może być.Niestety, dostają sie ludzie którzy są niezbyt kompetentni, mało umieją kończąc je.W tą taukę to trzeba wejść całym sobą, ile jest do przeczytania książek dobrych i słabych, a w Polsce czyta się mało,i przychodzi moment,że wypadałoby się wypowiedzieć na jakiś temat z literatury :) Polonista to powołanie,i wielka szansa na sukces ale tylko dla nielicznych, dobrze jest zdać sobie z tego sprawę wcześniej- bo to harówka gorsza od pracy górnika, bo warunki bibliotek akademickich kojarzą się z kopalnią, ciemno, wilgotno, ciasno,i ten zapach ale on akurat inspiruje.Pozdrawiam polonistów.Filolog może pracować w każdej dziedzinie, doslownie wszędzie bo jego dobra wiedz to skarb:)
  • ~Awatar
    (2013-07-10 21:34)
    Filologia polska jest dla inteligentnych i ambitnych. Mam zawodowy kontakt z absolwentami tego kierunku, którzy są redaktorami w redakcjach naukowych i chcę powiedzieć, że jest to elita umysłowa tego schamiałego do cna kraju!. Wiedza i kompetencje tych osób są imponujące, ale bełkotliwi politycy udają że sami są geniuszami. Niestety nie są o czym świadczy prawniczy bełkot zawarty w ustawach i innych aktach prawnych. Pozdrawiam polonistów!. Nie dajcie się umysłowej hołocie!
  • ~Ada
    (2013-03-24 22:14)
    chciałabym tylko powiedzieć, że jakby faktycznie każdy studiował to, co go interesuje to może nie byłoby aż takiego problemu. a jak część ludzi idzie na jakiś kierunek, bo "akurat jest popularny" to gratuluję i życzę powodzenia. po drugie, studia nie dają Wam zawodu tylko jakąś wiedzę, żeby pracować trzeba jeszcze mieć jakiś pomysł.
    studiuję romanistykę. zrypany kierunek, ale mnie kręci rozkminianie nowych słówek, ogarnianie gramatyki, wymowy. przynajmniej mam jakąś radochę z życia :D
  • ~lex
    (2013-03-27 16:47)
    a gdzie prawo?
  • ~Maeve
    (2012-06-27 19:58)
    Nic odkrywczego - idealne zestawienie lipnych kierunków. Oby jak najwięcej niezdecydowanych maturzystów to przejrzało...
  • ~Geograf
    (2014-03-12 23:05)
    Kierunek obecnie jest mało istotny w przyszłej pracy. Ja szukając praktyk w firmach byłem pytany przede wszystkim o specjalizację. Dopiero później kierunek. warto wybrać więc taką uczelnię, która daje mądre specjalizacje. Jeśli będzie czytał to ktoś zainteresowany geografią - warto pomyśleć tu o kartografii, planowaniu przestrzennym czy hydrologii (którą ukończyłem i polecam). Jeśli jest możliwość warto pomyśleć także nad GISem. Z jednym ale. GIS jest jedynie narzędziem. Warto więc go zrobić jako drugą specjalizację. Nie ma się co dziwić, że osoba, która skończyła, przykładowo, Geografię Afryki, ogólną Geografię Fizyczną ma problemy ze znalezieniem pracy. Hydrolodzy często zatrudniani są w MPWiKach, Planiści i kartografowie też dają radę.
  • ~Jadźka
    (2013-03-26 18:51)
    do gimnazjalistki, idź się baw do swojej piaskownicy...
  • ~m
    (2013-03-27 11:22)
    A gdzie pedagogika?