• ~daria
    (2013-03-25 08:50)
    jestem politologiem wykształconym w specjalności reklama i promocja i jestem z tego dumna
    i wiem, że politologię warto studiować choćby dlatego, żeby nie pisać tak bzdurnych artykułów, żeby umieć analizować sytuacje szeroko i uwzględniać różnorodne aspekty sprawy i możliwości rozwiązań i zastosowań
  • ~Artur
    (2013-03-24 20:49)
    Politologia... Tak, a może frytki do tego i spawanie na dobranoc? Przede wszystkim trzeba wziąć pod uwagę fakt, że bez planu na życie żaden kierunek nie da nam przyszłości i pracy. A jeśli człowiek robi to co lubi i sprawia mu przyjemność, to znajdzie pracę. Tym bardziej, że politologia jako kierunek o szerokim zakresie daje spore pole do poszukiwania specjalizacji o praktycznym wymiarze.
    Pozdrawiam!
  • ~lex
    (2013-03-27 16:47)
    a gdzie prawo?
  • ~medyk
    (2013-03-30 17:06)
    filologia polska - to moim zdaniem najpiekniejsza nauka jaka może być.Niestety, dostają sie ludzie którzy są niezbyt kompetentni, mało umieją kończąc je.W tą taukę to trzeba wejść całym sobą, ile jest do przeczytania książek dobrych i słabych, a w Polsce czyta się mało,i przychodzi moment,że wypadałoby się wypowiedzieć na jakiś temat z literatury :) Polonista to powołanie,i wielka szansa na sukces ale tylko dla nielicznych, dobrze jest zdać sobie z tego sprawę wcześniej- bo to harówka gorsza od pracy górnika, bo warunki bibliotek akademickich kojarzą się z kopalnią, ciemno, wilgotno, ciasno,i ten zapach ale on akurat inspiruje.Pozdrawiam polonistów.Filolog może pracować w każdej dziedzinie, doslownie wszędzie bo jego dobra wiedz to skarb:)
  • ~Awatar
    (2013-07-10 21:34)
    Filologia polska jest dla inteligentnych i ambitnych. Mam zawodowy kontakt z absolwentami tego kierunku, którzy są redaktorami w redakcjach naukowych i chcę powiedzieć, że jest to elita umysłowa tego schamiałego do cna kraju!. Wiedza i kompetencje tych osób są imponujące, ale bełkotliwi politycy udają że sami są geniuszami. Niestety nie są o czym świadczy prawniczy bełkot zawarty w ustawach i innych aktach prawnych. Pozdrawiam polonistów!. Nie dajcie się umysłowej hołocie!
  • ~Ada
    (2013-03-24 22:14)
    chciałabym tylko powiedzieć, że jakby faktycznie każdy studiował to, co go interesuje to może nie byłoby aż takiego problemu. a jak część ludzi idzie na jakiś kierunek, bo "akurat jest popularny" to gratuluję i życzę powodzenia. po drugie, studia nie dają Wam zawodu tylko jakąś wiedzę, żeby pracować trzeba jeszcze mieć jakiś pomysł.
    studiuję romanistykę. zrypany kierunek, ale mnie kręci rozkminianie nowych słówek, ogarnianie gramatyki, wymowy. przynajmniej mam jakąś radochę z życia :D
  • ~dredd
    (2017-05-30 20:56)
    Powiem szczerze, że ja studiuje na prywatnej szkole w wyższej szkole bezpieczeństwa i nie płace dużo, a jakość bardzo przyzwoita
  • ~m
    (2013-03-27 11:22)
    A gdzie pedagogika?
  • ~albin
    (2013-03-29 13:14)
    Czym ONI się chwalą...że wkładają tam skąd idą odchody!!!
    Panowie Gejowie trochę intymności...wiemy, że to niezawinione,
    ale nie wystarczy Wam tolerancja, tak jak dla każdej mniejszośći.
  • ~voiceinthedesert
    (2013-06-04 20:45)
    Zgadzam się, że każda filologia, to skarb. Im więcej filologii w głowie, zwłaszcza polskiej i angielskiej, tym mądrzej się rozumuje i myśli krytycznie. Żadnego doktoratu w Polsce, w żadnej dziedzinie, nie można napisać dziś ubogacając Polskę i świat. Tylko "martwe doktoraty", albo takie, które powoli już dziś "umierają" na półkach bibliotek pod warstwami kurzu.