Główną ideą Mostów jest jednak przedstawienie korzyści wynikających z wzajemnej współpracy. Projekt obejmuje wszelkiego rodzaju warsztaty, serię spotkań i wykładów prowadzonych przed wykładowców, partnerów projektu, a także autorytety nie tylko z dziedziny ekonomii. W latach poprzednich Szkołę Główną handlową zaszczyciły takie osobistości jak Leszek Balcerowicz, Hanna Gronkiewicz-Waltz czy Leszek Czarnecki.

Reklama

Mosty ekonomiczne to nie tylko rozwój intelektualny, ale także wspaniała okazja do poznania sposobu funkcjonowania innych uczelni. Czwartego marca, kiedy zakończy się warszawska część projektu, studenci będą mieli okazję odwiedzić kolejno 4-7 marca Kraków, Katowice 7-10 marca, Wrocław 10-13 marca, Poznań 13-16 marca, Szczecin 24-27 kwietnia, Sopot 17-20 maja. We wszystkich miastach poza częścią merytoryczną organizatorzy przygotowali także szereg wydarzeń kulturalnych, które mają pomóc zacieśniać więzi nie tylko na polu naukowym.

Tematem przewodnim tegorocznej edycji projektu na SGH jest „Warsaw Financial City”, w ramach którego odbędzie się szereg spotkań z m.in. Ludwikiem Sobolewskim, obecnym prezesem Giełdy Papierów Wartościowych. Partnerami Mostów Ekonomicznych są prestiżowe firmy i organizacje takie jak Alior Bank, PwC czy Centrum Adama Smitha. Swoimi skrzydłami projekt otaczają tak ważne instytucje jak Ministerstwo Finansów i Forum Obywatelskiego Rozwoju, co tylko podnosi renomę tego wydarzenia i pokazuje jak ogromną wagę odgrywa idea Mostów.

Śmiało można stwierdzić, że trudno znaleźć tak szeroko zakrojony międzyuczelniany projekt, co pokazuje jak ogromna potrzeba interakcji istnieje wśród studentów. Zwykło się mawiać, że współcześni młodzi ludzie często zamykają się na osobisty rozwój i pokonywanie kolejnych szczebli kariery. Mosty Ekonomiczne pokazują jak dalekie od prawdy jest takie zdanie, udowadnia, że nie umarła jeszcze chęć znalezienie wspólnego języka między tak różniącymi się często uczelniami.