Na pierwszy rok studiów inżynierskich i licencjackich (studia pierwszego stopnia) Politechnika Łódzka zamierza przyjąć 6485 maturzystów. Na kierunkach stacjonarnych uczelnia przygotowała 4535 miejsc, a na niestacjonarnych 1950 miejsc.

Reklama

Po raz pierwszy kandydaci na studentów PŁ będą mogli ubiegać się o przyjęcie na inżynierię biochemiczną. To nowy kierunek, który ma być utworzony na Wydziale Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska - poinformowała rzecznik prasowy PŁ dr Ewa Chojnacka.

Zdaniem władz uczelni absolwenci nowego kierunku będą mogli znaleźć zatrudnienie m.in. w nowoczesnych przedsiębiorstwach przemysłu farmaceutycznego, biotechnologicznego, spożywczego, chemicznego, w oczyszczalniach ścieków i stacjach uzdatniania wody.

Choć inne kierunki w Politechnice Łódzkiej mają nazwy, które w naszej ofercie istnieją już od wielu lat, to w istotny sposób zmieniła się ich zawartość. Programy są w tej chwili tak skonstruowane, aby zapewnić studentom osiągnięcie nie tylko wiedzy, ale także kompetencji oczekiwanych przez rynek pracy - wyjaśnił prorektor ds. kształcenia PŁ prof. Krzysztof Jóźwik.

Kandydaci na rozpoczynające się w semestrze zimowym roku akademickiego 2012/2013 studia pierwszego stopnia będą mogli składać dokumenty od 28 maja do 13 lipca.

Reklama