Dlaczego nie skorzystać z możliwości odbycia płatnej praktyki biznesowej w jednym z ponad 100 krajów, w których działa AIESEC. Jako praktykant rozwijasz się od 3 miesięcy do 1,5 roku poprzez pracę w firmie w interesującym cię dziale przy projektach związanych z np. zarządzaniem zasobami ludzkimi, marketingiem międzynarodowym, wymianą handlową, logistyką i spedycją, administracją, zarządzaniem zasobami ludzkimi lub ucząc języków.

Reklama

Są przykłady korzyści z tego programu. Umiejętności nabyte na płatnych praktykach biznesowych na północy Austrii w malowniczym mieście Graz pomogły Łukaszowi Jagiełło, absolwentowi Politechniki Świętokrzyskiej, podjąć decyzję o założeniu własnej działalności gospodarczej.

Przez 3 miesiące pisałem program do monitorowania pracy serwerów dla tutejszego Uniwersytetu Technologicznego. Podszkoliłem angielski. W parze z ogromną dawką wiedzy oraz umiejętności praktycznych w programowaniu i projektowaniu aplikacji współgrało podróżowanie i wypoczynek. Co weekend miałem czas na zwiedzanie. Uwierzyłem, że to wszystko jest realne i w zasięgu moich możliwości! - mówi Łukasz.

Na praktyki biznesowe z AIESEC Kielce może wyjechać student z tytułem co najmniej licencjata lub absolwent biegle władający językiem angielskim. Praktyki biznesowe są płatne – zwykle średnia krajowa danego regionu.

Więcej informacji na stronie internetowej organizacji: www.kielce.aiesec.pl