Katarzyna Tusk, poza tym że jest córką premiera Donalda Tuska, prowadzi także niezwykle popularny blog o modzie, Makelifeeasier.pl. Dr Piotr Stefaniuk, rektor Viamoda Industrial, podkreśla, że ilość wiernych fanów i pozycja wypracowana przez Katarzynę Tusk świadczą o tym, że doskonale zarządza ona swoim blogiem. Poza tym - jak dodaje rektor - dla studentów będzie to szansa na spotkanie z praktykiem.

Reklama

W branży odzieżowej w Polsce i na świecie standardem stało się zapraszanie do współpracy blogerek i blogerów, ponieważ stanowią oni jedną z najbardziej opiniotwórczych grup. Liczba sympatyków poszczególnych blogów często znacznie przewyższa liczbę czytelników tradycyjnych magazynów o modzie - przekonuje dr Stefaniuk. Podkreśla, że takie współdziałanie jest w świecie mody powszechne, a trendowi poddają się najwięksi, jak Karl Lagerfeld, czy w Polsce duet Paprocki & Brzozowski.

Ale Katarzyna Tusk nie jest jedyną znaną postacią, która zaczyna karierę wykładowcy. Od października studentów uczyć będzie także Maja Sablewska, była menadżerka gwiazd m.in. Natalii Kukulskiej i Dody. Poprowadzi ona zajęcia w Wyższej Szkole Promocji w Warszawie na specjalności marketing rozrywki.

Również Tomasz Jacyków postanowił podzielić się swoją wiedzą. Promowany przez TVN stylista ma prowadzić gościnnie zajęcia na studiach podyplomowych "Zarządzanie marką modową". Od października mają one zacząć działać w Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania w Warszawie.