15 stycznia zakończy się trzecia edycja kampanii promocyjnej "Poznań przyciąga najlepszych" skierowanej do uczniów szukających miejsca do studiowania. Akcję promuje oryginalne hasło: Skuś się na ciągotki do Poznania.

Reklama

Co zrobić, aby wygrać rok studenckiego życia za darmo w Poznaniu? Wystarczy stworzyć krótki film lub prezentację o swoim talencie lub osiągnięciach i przesłać jurorom do połowy stycznia.

Do wygrania jest między innymi opłacone na rok mieszkanie na nowym osiedlu, roczny bilet sieciowy na komunikację miejską, sprzęt komputerowy, bilety wstępu do teatru, klubu muzycznego oraz do centrum fitness i na imprezy targowe. Na laureata czeka też kurs prawa jazdy, kurs językowy oraz wiele nagród rzeczowych w tym kosmetyki, odzież i przekąski.

Konkurs to sposób na przyciągnięcie do Poznania młodych osób, które chciałyby tu studiować a potem może nawet podjąć tu pracę i tu zamieszkać.

Poprzednie edycje konkursu zagwarantowały darmowy rok życia w Poznaniu maturzystkom z Sopotu i Olsztyna, które wybrały właśnie to miasto na studia.

Reklama

W Poznaniu jest 28 poznańskich uczelni oferujących ponad 200 kierunków nauczania. W Poznaniu zajęcia prowadzi ponad 8 tys. wykładowców, w tym ponad tysiąc z tytułem profesora, a co czwarty mieszkaniec jest studentem. Wszystkie szczegóły konkursu znaleźć można na www.poznanprzyciaganajlepszych.pl.